logo


+421 903 804 485
+421 905 293 509
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

logo


→  +421 903 804 485
→  +421 905 293 509
→  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

skcsendepl
 ornament

Terchová je krásna dedina nachádzajúca sa v západnej časti Slovenska, v oblasti Malej Fatry. Svojou nádhernou prírodou, bohatou históriou a kultúrou je ideálnym miestom pre oddych a dovolenku pre milovníkov prírody, kultúry a histórie.

Terchová je známa pre svoje krásne a divoké prírodné scenérie, ktoré sú obklopené zelenými lesmi a majestátnymi horami Malej Fatry. Tento región ponúka množstvo turistických atrakcií pre návštevníkov. Okolie dediny ponúka mnoho zaujímavých túr a výletov po Malej Fatry. Táto oblasť je známa svojimi krásnymi vodopádmi, jaskyňami a skalnými útvarmi. Jednou z najpopulárnejších atrakcií v blízkom okolí Terchovej sú Janošíkove diery, ktoré sú zaujímavým miestom na prechádzky, turistiku a lezenie.

Terchová má tiež bohatú históriu a kultúru. Prvá písomná zmienka o Terchovej sa datuje do roku 1580, ale oblasť bola osídlená už v prehistorických časoch. V Terchovej sa nachádza múzeum Jána Čaploviča, ktoré ponúka prehľad o jeho živote a tvorbe. Návštevníci si môžu prezrieť jeho diela, ktoré sú vystavené v múzeu a naučiť sa o jeho prínose k slovenskej kultúre. Terchová je tiež známa svojou tradičnou kultúrou a folklórnymi slávnosťami, ako napríklad Jánošíkove dni, ktoré sú každoročne organizované v auguste.

Terchová má tiež širokú ponuku ubytovacích zariadení, ktoré sú ideálnym miestom pre dovolenku a oddych v prírodnom prostredí. Návštevníci si môžu vybrať z rôznych typov ubytovania, od hotelov, cez penzióny, až po chaty a chalupy v horskom prostredí. Toto miesto je ideálne pre rodiny s deťmi, ale aj pre jednotlivcov a skupiny, ktoré hľadajú relaxačné miesto pre svoju dovolenku.

Terchová má tiež vynikajúcu slovenskú kuchyňu, ktorá je založená na lokálnych surovinách a tradíciách. Bryndzové halušky sú jedným z najznámejších tradičných jedál, ktoré sa podávajú v Terchovej a v celej oblasti Malej Fatry. Bryndza, ktorá je základnou surovinou pre tento pokrm, je tradičným slovenským syrom vyrobeným z ovčieho mlieka.

Okrem bryndzových halušiek ponúka Terchová aj množstvo ďalších tradičných slovenských jedál a nápojov, ako sú parené buchty, oštiepok, kapustnica, lokše a medovina. Mnohé z reštaurácií a miestnych jedální v Terchovej a v jej okolí ponúkajú tradičnú slovenskú kuchyňu, ktorá uspokojí chuťové poháriky návštevníkov z celého sveta.

Terchová je nielen ideálnym miestom pre turistiku a oddych v prírodnom prostredí, ale aj pre objavovanie miestnej histórie, kultúry a tradícií. Návštevníci sa môžu prechádzať po malebných uličkách Terchovej, navštíviť múzeum Jána Čaploviča a zúčastniť sa folklórnych slávností, ako napríklad Jánošíkove dni. Terchová je miestom, kde sa môžete ponořiť do bohatej kultúry a histórie Slovenska a zároveň si užiť krásy prírody.

V Terchovej nájdete aj množstvo aktivít pre celú rodinu, vrátane bicyklovania, jazdy na koňoch a raftingu. Okolie Terchovej ponúka mnoho zaujímavých miest na výlety a turistiku, ako sú vodopády, jaskyne, rozhľadne a malé horské dedinky.

Celkovo je Terchová krásnym miestom na oddych a dovolenku v prírodnom prostredí s bohatou históriou, kultúrou a tradičnou slovenskou kuchyňou. Ak hľadáte miesto na relax a objavovanie krás Slovenska, Terchová je určite miestom, ktoré by ste mali navštíviť.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload
 ornamentcreated by: Marek Sarvas