logo


+421 903 804 485
+421 905 293 509
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

logo


→  +421 903 804 485
→  +421 905 293 509
→  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

skcsendepl
 ornament

Národný park Malá Fatra patrí medzi najkrajšie miesta na Slovensku, ktoré stojí za návštevu. Tento park vznikol už v roku 1988 a zahrnuje mnoho fascinujúcich miest a prírodných úkazov, ktoré sú charakteristické pre slovenskú krajinu.

Tu môžete zažiť nádherné vápencové hory ako napríklad Veľký Rozsutec s výškou 1610 metrov, Malý Rozsutec s výškou 1344 metrov, Poludňové skaly alebo horské hrebeňe s vrcholmi ako Veľký Kriváň ( 1709m ), Stoh ( 1608m ) alebo Chleb ( 1646m ). Okrem toho, sa tu nachádzajú aj lúky a lesy, ktoré sú domovom mnohých vzácnych rastlín a živočíchov. Tu tiež nájdete čisté potoky a rieky, ktoré dodávajú krajine šarm a romantiku.

Národný park Malá Fatra ponúka množstvo aktivít a atrakcií pre návštevníkov. Môžete si tu užiť prechádzky po značených chodníkoch, kde môžete obdivovať krásu okolitej prírody. Známe Jánošíkove Diery alebo Šútovský vodopád sú nevyhnutnou zastávkou pre každého turistu. Tiesňavy sú tiež úžasné, vďaka svojim skalným útvarom, ako Mních či Ťava. Takéto miesta Vás prenesú do iného, tichého sveta prírody, ďaleko od stresov veľkomiest, čo Vám pomôže načerpať nové sily a energiu a získať mnoho krásnych a nezabudnuteľných zážitkov.

Je to miesto, ktoré ponúka návštevníkom plnohodnotnú celoročnú dovolenku. V každom ročnom období sa tu nachádza niečo, čo si zamilujete. Na jar, keď sa príroda prebúdza, si môžete vychutnať prekrásne kvety a zeleň. Leto je vhodné na turistiku a výlety do okolitých hôr a nádherných údolí. Jesenná nádielka farieb a prírodných scenérií je pre niektorých návštevníkov nezabudnuteľná.

V zime, keď sneh pokryje každý kamienok, strom a cestu, Malá Fatra sa premení na kúzelný zimný svet. Pokoj a ticho prírody a krása zasnežených kopcov sú dokonalou kulísou pre zimné aktivity, ako lyžovanie, snowboarding, korčuľovanie, turistiku na snežniciach alebo sánkovanie. V Malej Fatre sa nájdu zjazdovky pre každého, od začiatočníkov po skúsených lyžiarov, s rôznymi náročnosťami a dĺžkami. Na lyžiach alebo snowboarde si môžete užiť panoramatické výhľady z horských vrcholov, zatiaľ čo sa prejdete popri nádherných lesných cestičkách. Pre tých, ktorí hľadajú niečo menej náročné, sú k dispozícii upravené bežecké trate, kde si môžete vychutnať krásy prírody a čistého vzduchu.

Najkrajšie je, že v zime Malú Fatru navštevujú oveľa menej turistov ako v lete, takže môžete zažiť tento nádherný kút Slovenska v pokoji a bez zbytočného ruchu. Po dni plnom zimných aktivít si môžete oddýchnuť v niektorom z mnohých horských hotelov alebo chatiek, kde sa môžete zahriať pri krbe a vychutnať si tradičné jedlá a pitie. Ak hľadáte niečo nezvyčajné, môžete si vyskúšať aj nočné lyžovanie, alebo sa zapojiť do turistickej výpravy za hviezdami. V Malej Fatre sú možnosti pre zimnú dovolenku takmer nekonečné.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload
 ornamentcreated by: Marek Sarvas